top of page
Пошук

БЕРЕЖІТЬ ЯЛИНКУ: ЕКОЛОГІЧНІ ПЛАКАТИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ (до Дня вічнозелених рослин)


19 грудня людство відзначає День вічнозелених рослин. Його варто відзначити і в загальноосвітній школі також. Цей день має на меті підвищити обізнаність учнів про важливість збереження вічнозелених рослин. Адже вони можуть бути зеленими впродовж року і милувати око всіма відтінками зеленого кольору.

До найбільш поширених хвойних відносяться сосна, ялина або смерека, ялиця, ялівець. Сюди ж відносимо псевдотсугу, тсугу, тую, кедр, тис.

Але справжньою королевою серед таких рослин справедливо вважають ЯЛИНУ. Утім під час Новорічних свят це дерево страждає чи не найбільше. Вирубування ялинок набуває жахливих розмахів. Штрафами цей процес на жаль  не зупинити.

Тому з метою коригування ставлення людини до ялини варто залучати шкільну молодь до художньо-творчих форм осмислення необхідності її збереження з подальшим включенням в екологічне проствітництво населення.

Цікавою і вельми доступною для школярів формою вираження власних позицій щодо збереження ялинки може стати виготовлення екологічних плакатів відповідної тематики. Варто організувати в передноворічні дні шкільний конкурс екологічного плакату «Живи, моя ялинко!». Найкращі учнівські роботи слід  оприлюднити на сайті школи, а також облаштувати експозицію плакатів для громадян міста (села).

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПЕДАГОГА:

Екологічний плакат як художньо-творча форма вираження екологічних позицій здатний ємко акумулювати емоційно-образну інформацію. Умовність сюжетної ситуації, лаконізм художньої форми, узагальненість думки, метафоричність, символічність, виняткова виразність обумовлюють особливу переконливість таких творчих робіт. Така робота дозволить учням на основі розвитку дивергентного мислення обрати індивідуальну траєкторію осмислення і художнього втілення  екологічного кредо.

Публіцистична основа цього виду графіки, лаконізм, символізм його художньої мови допоможуть школярам ємко і точно виразити свою думку з приводу гострої екологічної проблеми. Цьому великою мірою сприятимуть особливості техніки виготовлення плакату: умовність зображення, фіксація головного та ігнорування другорядних деталей, імпровізаційність  викладу думок. Саме  плакатна графіка з її емоційною виразністю забезпечить зримий вияв відчуття природи та її нагальних проблем. В екологічному плакаті учням легше, ніж у малюнку, зашифрувати експресію власних думок  і емоцій, адже виразна функція тут домінує над зображальною.

Учнівські роботи в техніці плакату можуть яскраво віддзеркалювати еколого-захисні позиції щодо збереження ялинок і слугувати переконливим матеріалом для пропагування серед громадян екологічно доцільної поведінки. Як-от:





Використано творчі роботи із сайту:


51 перегляд
bottom of page