АНТОНІНА НИКИФОРІВНА ЦИМБАЛЮК ЗУСТРІЧАЄ 85-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ
- eko-dyvosvit
- 16 квіт.
- Читати 2 хв
Оновлено: 5 днів тому

Коли вона сиділа за своїм столом на кафедрі, у мене на душі було спокійно й затишно. Так світлішала душа від тепла, яке відходило від нашої мами Тоні. Адже пам’ятаю її ще зі студентської лави. Читала нам курс психології. Кожна лекція була, як свято. Цікаво, неформально, ілюстровано прикладами з класичної літератури… Ще довго зберігала конспекти тих лекцій.
А потім я мала щастя працювати на кафедрі під керівництвом А.Н. Цимбалюк. Саме з її подачі пішла далі вчитися в докторантуру, а не зупинилась в щоденній роботі, яку, до речі, завжди дуже любила. Але сьогодні, з позицій прожитих літ, дуже вдячна Антоніні Никифорівні за підтримку і вчасне спрямування в подальшу наукову діяльність.

У переддень ювілейної дати життя Антоніни Никифорівни Цимбалюк (а народилась вона 20 квітня) хочеться написати декілька теплих рядків про неї як чудового психолога і мудрого керівника.
Цимбалюк Антоніна Никифорівна, кандидат психологічних наук, доцент, очолювала кафедру педагогіки і методики початкового навчання Вінницького педагогічного університету з 1985 по 1994 рік. Вона стала справжньою “будівничою” колективу, адже саме за її керівництва розпочалася могутня кадрова розбудова кафедри. До роботи зі студентами були залучені найбільш досвідчені й кваліфіковані викладачі з числа працівників ЗВО, культурно-освітніх установ і загальноосвітніх шкіл.
Антоніна Никифорівна – справжня освітянка, яка пройшла всі етапи педагогічного і наукового становлення. 1962 року закінчила факультет підготовки учителів 1-4 класів тоді Вінницького педагогічного інституту ім. М.Островського). Працювала вчителем початкових класів у ЗОШ № 4 м. Вінниці. Перші кроки (як вузівський викладач) зробила на кафедрі педагогіки Вінницького педінституту.
Закінчила аспірантуру НДІ психології АПН СРСР за спеціальністю “Вікова і педагогічна психологія”. 1974 року успішно захистила кандидатську дисертацію “Психологічні особливості дітей зі зниженою научуваністю”, яку виконала під керівництвом знаного вченого в галузі педагогічної психології – доктора психологічних наук, професора, чл.-кор. АПН СРСР Менчинської Н.О.
А.Н.Цимбалюк успішно займалась науковою діяльністю. Вчене звання доцента їй присвоєно 1981 року. До кола наукових інтересів на довгі роки увійшли проблеми пізнавальної діяльності дітей із затримкою психічного розвитку; психологічні причини шкільної неуспішності; проблеми удосконалення методики вузівського викладання психологічних дисциплін. Широко відомою в Україні та за її межами стала монографія “Психологические проблемы неуспеваемости школьников”( М.: АПН СССР, 1986), яка була видана у співавторстві з легендарною Н.О. Менчинською.
Антоніну Никифорівну знають у місті й області як кваліфікованого психолога. Вона не лише майстерно викладала психологію (загальну, вікову і педагогічну, соціальну). Найголовнішим було і є те, що завжди вміла практично втілити психологічні знання у керівництво роботою студентів і колег. Їй притаманна була висока культура спілкування, позитивне мислення, безмежна віра в особистісний потенціал вихованців і сподвижників у царині педагогічної праці.
Хочу щиро побажати нашій кафедральний мамі здорового довголіття, побільше сонячних ранків, міцної віри, щедрої сили, неспинної наснаги, аби завжди і повсюдно дарувати світло своєї душі людям. Власне як завжди це робила і продовжує робити по сей день...
Низькій Вам уклін, Антоніно Никифорівно!