18 квітня 2023 року виповнюється 95 років з дня народження Щербо Алли Борисівни – видатного українського педагога, доктора педагогічних наук, професора, знаного фахівця в царині естетичного виховання дітей та молоді. Науково-педагогічна діяльність Алли Борисівни тісно пов'язана з Вінницьким педагогічним інститутом, якому віддала майже 40 років плідної праці. Вона працювала деканом факультету вчителів початкових класів (1962—1972), доцентом кафедр педагогіки і психології (1957—1961), філософії (1961—1980), професором кафедр етики, естетики та наукового атеїзму (1980—1990), української та зарубіжної культури (1990—1999). Крім того, декілька років (1992–1996) на погодинній основі завідувала кафедрою педагогіки, психології і суспільних наук в Обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників (нині Вінницької академії безперервної освіти). Детальніше з біографією професора Щербо Алли Борисівни можна ознайомитись у написаній нами з Дмитром Миколайовичем Джолою статті у Вікіпедії (режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%BE_%D0%90%D0%BB%D0%BB%D0%B0_%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Алла Борисівна Щербо мала неабиякий талант організатора. Разом із чоловіком – Джолою Дмитром Миколайовичем – створила у Вінницькому педагогічному інституті високодуховне естетико-педагогічне середовище. Відомий науковець і блискучий організатор освітянської справи, Алла Борисівна глибоко розуміла незамінність «мистецького щеплення» педагогічної свідомості майбутніх учителів. Вона ініціювала і особисто впровадила креативні форми позааудиторної естетико-виховної роботи зі студентами (мистецькі вечори «Під зеленою лампою», танцювально-музичні вікторини «Подорож у класику», музичний клуб «Апасіоната»). Широко впроваджувались театралізовані форми студентської творчої діяльності (керівник театру «Одкровення» – Д.М.Джола).
Мистецтво перетворилось у той час на універсальний «інструмент дотику» до педагогічних позицій майбутніх учителів. Результативність такої роботи була вражаючою. Поступово Вінницька область і Україна в цілому наповнювались високодуховними, естетично розвиненими і мистецьки підготовленими випускниками педагогічного інституту.
У 2018 році на базі Вінницької академії безперервної освіти відбулось святкування 90-річчя з дня народження А.Б.Щербо, яке зібрало освітян з різних освітніх закладів Вінниччини. Педагоги різних поколінь зібралися разом, аби вклонитися пам'яті видатної вінницької освітянки.
Я також пам’ятаю і завжди пам’ятатиму лекції Алли Борисівни, на яких вона «запалювала вогонь сердець». Ось тоді зародився й мій інтерес до проблем естетичного виховання дітей. Її книги стали для мене настільними. А написали їх Алла Борисівна і Дмитро Миколайович чимало. Співавтором окремих з книг була заслужена вчителька України Вітковська Н.С. Серед найвідоміших видань: Естетичне виховання учнів у початкових класах (1969), Форми і методи позакласної роботи з естетичного виховання учнів (1972) Красота воспитывает человека. (I977), Формирование эстетической культуры младших школьников. (1980), Формирование культуры поведения младших школьников (1988). Теорія i методика естетичного виховання школярів (1998) та ін.
Алла Борисівна Щербо була справжнім Титаном науки, яка своєю творчою працею багаторічно закладала фундамент сучасної системи естетичного виховання учнівської молоді.